Twoje miejsce na drodze do pełni sił i energii.
POZNAJ DOKŁADNE SZCZEGÓŁY

SPECJALISTYKA NFZ

Specjalistyka NFZ to system ochrony zdrowia w Polsce, w ramach którego Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje świadczenia medyczne udzielane przez lekarzy specjalistów. Sprawdź szczegóły.

– lek Jakub Słoka

specjalista okulista

– lek Joanna Maślikowska

specjalista okulista

– lek Katarzyna Konarska

specjalista okulista

– lek Anna Góra-Raś

specjalista okulista

– lek Natalia Hodurek

specjalista okulista

– lek Katarzyna Maciejsla

specjalista okulista (w trakcie specjalizacji)

 

W zakresie poradni okulistycznej można wykonać szereg badań specjalistycznych:

1. badanie ostrości wzroku przy użyciu projektora optotypów z panelem LCD  umożliwiającego projekcję kilkunastu rodzajów testów (tablice Snella, widzenia obuocznego, cylinder skrzyżowany, astygmatyzm, test Amslera, anizeikonia, foria) wraz z doborem okularów. Receptę na okulary proponujemy zrealizować w naszym punkcie optycznym w MOGILANACH, który posiada szeroki asortyment oprawek, soczewek okularowych w konkurencyjnych cenach;

2. profilaktyka programu jaskrowego obejmująca pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego i perymetrii (pola widzenia). Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego wykonywany jest przy użyciu tonometru, dzięki tzw. „dwukierunkowej aplanacji” minimalizuje wpływ biomechaniki rogówki na wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego. 

3. pomiar średnicy tęczówki oraz źrenicy; możliwość obserwacji źrenicy pacjenta pod kątem zaćmy oraz innych zmian w obrębie rogówki i wykonania pomiaru keratometrii peryferyjnej;

4. wziernikowanie dna oka ? badanie dna oka, przeprowadzane za pomocą oftalmoskopu. Dokonywane w celu zdiagnozowania różnych zaburzeń ogólnoustrojowych (np. nadciśnienie tętniczecukrzycamiażdżyca). Oprócz tego oftalmoskopia umożliwia rozpoznanie nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu siatkówkibłony naczyniowej i nerwu wzrokowego;

5. badanie struktur przedniego odcinka okapowiektwardówkispojówektęczówkisoczewki i rogówki. Badanie w lampie szczelinowej pozwala na szczegółową ocenę anatomii tych struktur oka i właściwą diagnozę wielu chorób narządu wzroku.  W połączeniu ze specjalnymi soczewkami jak trójlustro Goldmanna, lustro gonioskopowe pojedyncze lub poczwórne (Zeiss), soczewki +90D, +78D, najdokładniej pozwala ocenić siatkówkę oka;

6. rozpoznawanie konstrukcji soczewki, bezkontaktowy i precyzyjny pomiar jej mocy.

7. skiaskopia polega na obserwacji cienia poruszającego się w obrębie źrenicy przy oświetleniu oka. Kierunek ruchu cienia w źrenicy zależy od refrakcji oka.

– lek Barbara Grześkowiak

specjalista dermatolog 

Dermatologia to dział medycyny zajmujący się chorobami skóry oraz jej przydatków (włosów, paznokci). Na podstawie zmian skórnych można niekiedy rozpoznać zaburzenia innych układów, reakcje naczyniowe, zaburzenia metabolityczne, hormonalne.

W placówce realizowane są konsultacje specjalistyczne i zabiegi dermatologiczne w ramach kontraktu z NFZ. Konsultujemy zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci.

      W poradni dermatologicznej :

  • leczymy  między innymi takie choroby jak: trądzik, egzemę, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, łupież, brodawki, grzybice paznokci i skóry głowy;
  • wykonujemy badania specjalistyczne (badanie dermatoskopowe znamion barwnikowych, diagnostyka w oparciu o histopatologiczną ocenę wycinków skórnych, badanie w kierunku zakażeń grzybiczych – badanie mykologiczne);
  • Zabiegi usuwania zmian skórnych metodą kriochirurgii / elektrokoagulacji.

– lek Zuzanna Nowak-Makieła

specjalista laryngolog

– lek Michał Tylek

specjalista laryngolog

– lek Robert Bieda

specjalista laryngolog (w trakcie specjalizacji)

 

Badanie laryngologiczne przeprowadzane przez laryngologa obejmuje dokładną ocenę struktur ucha zewnętrznego, nosa, gardła, krtani oraz szyi. Badanie jest bezbolesne, do jego celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia w szczególności wzierniki uszne, nosowe, lusterka laryngologiczne.

Z oceną nosa i ucha nierozerwalnie związane jest badanie części nosowej gardła (tzw. nosogardła). U wszystkich pacjentów badanie standardowe obejmuje ocenę palpacyjną szyi (węzły chłonne) i   ślinianek, ocenę czucia skóry twarzy, badania stroikowe, test węchowy. Na decyzję lekarza wykonywane jest badanie przesiewowe i diagnostyczne słuchu z wykorzystaniem audiometrii tonalnej i nadprogowej.

W celu uzupełnienia informacji niezbędnych do postawienia diagnozy i wyboru optymalnego planu leczenia, do podstawowego badania laryngologicznego mogą zostać zlecone dodatkowe metody oceny narządów głowy i szyi.

W zakresie poradni wykonywane są drobne zabiegi laryngologiczne, tj.: koagulacja naczyń krwionośnych, aspiracja i płukanie zatok, płukanie uszu. 

– dr n med. Wojciech Glazar

specjalista urolog

– lek Tomasz Penar

specjalista urolog

– lek Zbigniew Pisarski 

specjalista urolog (w trakcie specjalizacji)

W zakresie poradni świadczymy porady specjalistów, diagnostykę chorób nowotworowych układu moczowego, diagnostykę i objęcie leczeniem chorób stercza, kamicy nerkowej, nietrzymania moczu.
Istnieje możliwość wykonania USG dróg moczowych, stercza,  jąder, zalegania moczu po mikcji.
Do zabiegów wykonywanych na terenie placówki zaliczamy: założenie i wymiana cewnika, kalibracja cewki moczowej.
Dodatkowo na zlecenie lekarza jest możliwe wykonanie urografii, rtg przeglądowego jamy brzusznej, TK jamy brzusznej i miednicy.
Badanie uroflowmetryczne, które przeprowadza się w celu oceny strumienia moczu i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w mikcji, czyli jego oddawaniu. Podczas uroflowmetrii sprawdza się między innymi objętość wydalanego moczu i zalegającego moczu oraz tempo przepływu moczu. Ponadto ocenia się kształt krzywej mikcji. Uroflowmetria jest jedną z bezbolesnych i nieinwazyjnych technik diagnostycznych stosowanych w stwierdzeniu chorób układu moczowego.

Dbamy o Twoje zdrowie

masz pytania?

Nasi wykwalifikowani specjaliści są zawsze gotowi, aby sprostać najwyższym wymaganiom i zapewnić pełen profesjonalizm i opiekę na każdym etapie leczenia.