Twoje miejsce na drodze do pełni sił i energii.
POZNAJ DOKŁADNE SZCZEGÓŁY

SPECJALISTYKA KOMERCYJNA

Skorzystaj z pomocy lekarzy specjalistów w ramach wizyt komercyjnych (płatnych). 

– lek Dominik Kostarczyk

specjalista ortopeda

Ortopedia to dział medycyny zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem nabytych oraz wrodzonych nieprawidłowości w działaniu i budowie narządu ruchu człowieka. Specjalizacja ta ma na uwadze choroby i urazy: kości (z wyłączeniem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz wynikające z nich uszkodzenia mięśni, nerwów i naczyń.

Do chorób kości należą m.in. nabyta lub wrodzona upośledzona mineralizacja kości, która prowadzi do osłabienia ich struktury, deformacji, skrzywień, a w efekcie do licznych złamań i trudności w ich gojeniu. Chorobą najczęściej dotykającą stawów jest zapalenie spowodowane ich nadmiernym obciążeniem. Zapalenie stawów powoduje duże dolegliwości bólowe nasilające się przy wysiłku aktywującym dany staw.

Innym rodzajem schorzeń z jakimi można zwrócić się do ortopedy są wady kręgosłupa polegające na nadmiernym jego wygięciu do przodu w odcinku szyjnym i lędźwiowym (lordoza), do tyłu w odcinku piersiowym (kifoza) lub w bok (skolioza).

Ortopedia zajmuje się również leczeniem różnych urazów kości i stawów, wśród których wyróżnić można złamania, zwichnięcia, skręcenia oraz stłuczenia. Nasza Przychodnia udostępnia dla swoich Pacjentów Pracownię Diagnostyki Obrazowej, w której jest możliwość wykonania RTG, USG.

– lek Paweł Malik

specjalista neurolog

– lek  Zbigniew Janik

specjalista neurolog

Neurologia to dział medycyny zajmujący się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry. Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy, a psychiatria z kolei zajmuje się głównie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.

W zakresie poradni neurologicznej oferujemy zapewniając pełen profesjonalizm konsultację doświadczonego specjalisty oraz panel podstawowych badań neurologicznych. Na zlecenie lekarza istnieje możliwość wykonania badań tj.

 • Holter ciśnieniowy
 • elektroencefalografia (EEG)
 • elektromiografia (EMG)
 • RTG kręgosłupa
 • tomografia komputerowa (TK)
 • rezonans magnetyczny (MR)
 • USG Doppler
 • RTG

– lek Damian Rogoziński
specjalista endokrynolog 

Endokrynologia to dział medycyny zajmujący się chorobami gruczołów dokrewnych (wydzielających hormony), np. przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy oraz zaburzeniami hormonalnymi. Czym są owe hormony? To substancje wydzielane do układu krążenia, których zadaniem jest przekazywanie informacji, a w następstwie regulowanie czynności życiowych organizmu.

W zakresie poradni endokrynologicznej oferujemy rozpoznawanie i leczenie chorób gruczołów wewnętrznego wydzielania:

 • choroby tarczycy – guzy, nadczynność, niedoczynność, choroba Hashimoto, wole;
 • choroby nadnerczy – guzy, nadczynność, niedoczynność, nadciśnienie hormonalne, zespół Cushinga, choroba Addisona;
 • choroby przysadki mózgowej – guzy, nadczynność, akromegalia, moczówka prosta, niedoczynność, hyperprolaktynemia, choroba Cushinga, prolactinomia;
 • choroby trzustki guzy endokrynne, cukrzyca;
 • choroby gonad,  menopauza, andropauza, zaburzenia dojrzewania płciowego, zaburzenia miesiączkowania;
 • choroby przytarczyc – tężyczka, osteoporoza;
 • guzy neuroendokrynne;
 • zaburzenia koncepcji małżeńskiej – niepłodność żeńska, niepłodność męska;
 • zespoły androgenne- nadmierne owłosienie, trądzik, łysienie;
 • ginekomastia

– Klaudia Sadkowska, dietetyk

– lek Zuzanna Nowak-Makieła

specjalista laryngolog

– lek Michał Tylek

specjalista laryngolog

– lek Robert Bieda

specjalista laryngolog (w trakcie specjalizacji)

 

Badanie laryngologiczne przeprowadzane przez laryngologa obejmuje dokładną ocenę struktur ucha zewnętrznego, nosa, gardła, krtani oraz szyi. Badanie jest bezbolesne, do jego celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia w szczególności wzierniki uszne, nosowe, lusterka laryngologiczne.

Z oceną nosa i ucha nierozerwalnie związane jest badanie części nosowej gardła (tzw. nosogardła). U wszystkich pacjentów badanie standardowe obejmuje ocenę palpacyjną szyi (węzły chłonne) i   ślinianek, ocenę czucia skóry twarzy, badania stroikowe, test węchowy. Na decyzję lekarza wykonywane jest badanie przesiewowe i diagnostyczne słuchu z wykorzystaniem audiometrii tonalnej i nadprogowej.

W celu uzupełnienia informacji niezbędnych do postawienia diagnozy i wyboru optymalnego planu leczenia, do podstawowego badania laryngologicznego mogą zostać zlecone dodatkowe metody oceny narządów głowy i szyi.

W zakresie poradni wykonywane są drobne zabiegi laryngologiczne, tj.: koagulacja naczyń krwionośnych, aspiracja i płukanie zatok, płukanie uszu. 

-dr n med. Konrad Stępień

specjalista kardiolog (w trakcie specjalizacji)

Kardiologia to dział medycyny zajmujący się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty) i mniejszych naczyń krwionośnych, ich rozpoznawaniem i leczeniem.

W naszej poradni kardiologicznej ambulatoryjnie diagnozujemy i leczymy, zapewniając pełny profesjonalizm, schorzenia układu sercowo naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca) Jesteśmy przygotowani do świadczenia szerokiej gamy usług, tak by w sposób kompleksowy zaspokoić potrzeby Pacjentów. W ramach diagnostyki kardiologicznej wykonujemy badania:

 • Holter EKG
 • Holter ciśnieniowy
 • echo serca
 • próba wysiłkowa
 • EKG spoczynkowe
 • USG tętnic szyjnych
 • pełną diagnostykę laboratoryjną

– lek Tomasz Ziętarski

specjalista położnictwa i ginekologii

Położnik ginekolog jest specjalistą, którego podstawowym zadaniem jest sprawowanie opieki lekarskiej nad kobietą w każdym okresie jej życia. Przede wszystkim sprawuje on opiekę profilaktyczną nad kobietami, co jest możliwe dzięki zlecaniom lub wykonywaniom badań przesiewowych takich jak cytologia, mammografia, usg piersi. Zadaniem położnika ginekologa, podobnie jak ginekologa, jest zapobieganie i leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, leczenie chorób wenerycznych, czy chorób związanych z płodnością.

W swojej pracy ginekolog położnik skupia się przede wszystkim na opiece nad kobietami w okresie prokreacji: udziela przyszłym matkom informacji dotyczących ciąży – jej przebiegu, możliwych zagrożeń, porodu. Sprawuje opiekę lekarską nad kobietami w ciąży – wykonuje niezbędne badania, ocenia stan zdrowia matki i dziecka, zleca dodatkowe badania jeśli zachodzi taka potrzeba. W przypadku nieprawidłowego przebiegu porodu prowadzi działania prewencyjne. Zajmuje się także leczeniem chorób, które towarzyszą ciąży (np. cukrzyca, nadciśnienie).

– lek Andrzej Kusak
specjalista medycyny pracy

W celu umówienia badań prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 502 919 260 oraz wysłanie skanu skierowania na badania na adres e-mail medycyna.pracy@serce-sercu.pl

Rejestracja czynna w godzinach:
pon.: 9:00-17:00
wt.: 8:00-14:00
śr.: 8:00-16:00
czw.: 8:00-16:00
pt.: 8:00-13:00

Stosownie do zapisów art. 229 Kodeksu Pracy i Ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. Nr 96 poz. 593 z późniejszymi zmianami) na pracodawcy spoczywa obowiązek objęcia profilaktyczną opieką medyczną zatrudnionych pracowników. W związku z powyższym, mając na względzie zabezpieczenie Państwa pracowników w kompleksowe spektrum usług z zakresu medycyny pracy pragniemy przedstawić ofertę Centrum Medycznego SERCE SERCU sp. z o.o.

Badanie profilaktyczne wynikające z Kodeksu Pracy – jest to badanie mające na celu ocenę, czy cechy fizyczne i psychiczne pracownika pozwalają mu wykonywać pracę w warunkach narażenia na czynniki szkodliwe i/lub warunki
uciążliwe występujące na konkretnym stanowisku pracy (czy będzie wykonywał pracę bezpiecznie, bez uszczerbku dla swojego stanu zdrowia, bez zagrożenia dla współpracowników).

W ramach podstawowej oferty zapewniamy badania medycyny pracy realizowane w najbardziej dogodny dla pracowników i pracodawców sposób.

Nasze zaplecze fachowe to doskonali specjaliści wszystkich dziedzin wiedzy medycznej z bogatą praktyką i uprawnieniami.

Nasza oferta zawiera pełny zakres usług obejmujących wszystkie badania i konsultacje lekarskie wymagane w/w przepisami prawa dla pracownika na danym stanowisku pracy, na które kieruje pracodawca wydając skierowanie.

Oferujemy profesjonalną opiekę medyczną w zakresie medycyny pracy:

 • badania wstępne
 • badania okresowe
 • badania kontrolne (po zwolnieniu lekarskim dłuższym niż 30 dni)
 • badania sanitarno-epidemiologiczne

Usługi realizujemy na podstawie zawartej umowy z pracodawcą.

Do oferty dołączamy Państwu wzór umowy oraz wzór skierowania na badania profilaktyczne. Pracownik zgłaszając się na badania, powinien mieć ze sobą skierowanie ważne 30 dni od daty wystawienia. Skierowanie na badania profilaktyczne powinno zawierać informacje dotyczące narażenia na czynniki szkodliwe i uciążliwe na stanowisku pracy. Pracodawca ponosi odpowiedzialność za treść tego dokumentu.

W celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 502 919 260 lub na adres e-mail medycyna.pracy@serce-sercu.pl

Naszym celem jest świadczenie usług medycznych w sposób profesjonalny,
rzetelny, spełniający Państwa oczekiwania.

Zapraszamy wszystkie firmy do skorzystania z naszej oferty badań w zakresie medycyny pracy.

– lek Dagmara Mardak

– lek Andrzej Kusak

– lek Mariusz Ozga

– lek Daria Kapusta

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest nieinwazyjną, całkowicie bezbolesną metodą diagnostyczną pozwalającą na uzyskanie obrazu narządów i tkanek w czasie rzeczywistym przy pomocy ultradźwięków. Metoda ta pozwala na ocenę kształtu, wielkości, położenia oraz struktury badanych organów wewnętrznych. Głównym celem badania jest diagnoza charakteru zmian chorobowych narządów wewnętrznych, stąd powszechne zastosowanie metody w obrazowaniu jamy brzusznej, ginekologii, położnictwie, ocenie piersi, tarczycy oraz innych narządów. Ultrasonografia nowej generacji wykorzystuje również zjawisko Dopplera w ocenie przepływu krwi w dużych tętnicach i żyłach.

Badanie ultrasonograficzne znane jako USG jest bardzo istotne dla diagnostyki wielu chorób.
Oferujemy szeroki zakres badań USG:

 • jama brzuszna
 • piersi
 • węzły chłonne
 • ślinianki
 • tarczyca
 • jądra
 • doppler żył i tętnic
 • echo serca
 • bioderek dziecięcych

– lek Jakub Słoka

specjalista okulista

– lek Joanna Maślikowska

specjalista okulista

– lek Katarzyna Konarska

specjalista okulista

– lek Anna Góra-Raś

specjalista okulista

– lek Natalia Hodurek

specjalista okulista 

– lek Katarzyna Maciejska

specjalista okulista (w trakcie specjalizacji)

 

W zakresie poradni okulistycznej można wykonać szereg badań specjalistycznych:

1. badanie ostrości wzroku przy użyciu projektora optotypów z panelem LCD  umożliwiającego projekcję kilkunastu rodzajów testów (tablice Snella, widzenia obuocznego, cylinder skrzyżowany, astygmatyzm, test Amslera, anizeikonia, foria) wraz z doborem okularów. Receptę na okulary proponujemy zrealizować w naszym punkcie optycznym w MOGILANACH, który posiada szeroki asortyment oprawek, soczewek okularowych w konkurencyjnych cenach;

2. profilaktyka programu jaskrowego obejmująca pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego i perymetrii (pola widzenia). Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego wykonywany jest przy użyciu tonometru, dzięki tzw. ?dwukierunkowej aplanacji? minimalizuje wpływ biomechaniki rogówki na wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego. Perymetria wykonywana jest w naszej placówce w Mogilanach;

3. pomiar średnicy tęczówki oraz źrenicy; możliwość obserwacji źrenicy pacjenta pod kątem zaćmy oraz innych zmian w obrębie rogówki i wykonania pomiaru keratometrii peryferyjnej;

4. wziernikowanie dna oka ? badanie dna oka, przeprowadzane za pomocą oftalmoskopu. Dokonywane w celu zdiagnozowania różnych zaburzeń ogólnoustrojowych (np. nadciśnienie tętniczecukrzycamiażdżyca). Oprócz tego oftalmoskopia umożliwia rozpoznanie nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu siatkówkibłony naczyniowej i nerwu wzrokowego;

5. badanie struktur przedniego odcinka okapowiektwardówkispojówektęczówkisoczewki i rogówki. Badanie w lampie szczelinowej pozwala na szczegółową ocenę anatomii tych struktur oka i właściwą diagnozę wielu chorób narządu wzroku.  W połączeniu ze specjalnymi soczewkami jak trójlustro Goldmanna, lustro gonioskopowe pojedyncze lub poczwórne (Zeiss), soczewki +90D, +78D, najdokładniej pozwala ocenić siatkówkę oka;

6. rozpoznawanie konstrukcji soczewki, bezkontaktowy i precyzyjny pomiar jej mocy.

7. skiaskopia (z greckiego skia = cień) polega na obserwacji cienia poruszającego się w obrębie źrenicy przy oświetleniu oka. Kierunek ruchu cienia w źrenicy zależy od refrakcji oka.

 mgr Marcelina Taborska
 • terapia indywidualna
 • terapia manualna
 • terapia tkanek miękkich 
 • masaż leczniczy
 • kinezyterapia
 • zabiegi fizykoterapii
  – laser wysokoenergetyczny
  – fala uderzeniowa (terapia antycellulitowa [wave]) 
  – SIS pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 

– dr n med. Wojciech Glazar

specjalista urolog

– lek Tomasz Penar

specjalista urolog

– lek Zbigniew Pisarski

specjalista urolog (w trakcie specjalizacji)


W zakresie poradni świadczymy porady specjalistów, diagnostykę chorób nowotworowych układu moczowego, diagnostykę i objęcie leczeniem chorób stercza, kamicy nerkowej, nietrzymania moczu.
Istnieje możliwość wykonania USG dróg moczowych, stercza,  jąder, zalegania moczu po mikcji.
Do zabiegów wykonywanych na terenie placówki zaliczamy: założenie i wymiana cewnika, kalibracja cewki moczowej.
Dodatkowo na zlecenie lekarza jest możliwe wykonanie urografii, rtg przeglądowego jamy brzusznej, TK jamy brzusznej i miednicy.
Badanie uroflowmetryczne, które przeprowadza się w celu oceny strumienia moczu i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w mikcji, czyli jego oddawaniu. Podczas uroflowmetrii sprawdza się między innymi objętość wydalanego moczu i zalegającego moczu oraz tempo przepływu moczu. Ponadto ocenia się kształt krzywej mikcji. Uroflowmetria jest jedną z bezbolesnych i nieinwazyjnych technik diagnostycznych stosowanych w stwierdzeniu chorób układu moczowego.

 lek Barbara Grześkowiak

specjalista dermatolog

 

Dermatologia to dział medycyny zajmujący się chorobami skóry oraz jej przydatków (włosów, paznokci). Na podstawie zmian skórnych można niekiedy rozpoznać zaburzenia innych układów, reakcje naczyniowe, zaburzenia metabolityczne, hormonalne.

W placówce realizowane są konsultacje specjalistyczne i zabiegi dermatologiczne w ramach kontraktu z NFZ. Konsultujemy zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci.

      W poradni dermatologicznej :

 • leczymy  między innymi takie choroby jak: trądzik, egzemę, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, łupież, brodawki, grzybice paznokci i skóry głowy;
 • wykonujemy badania specjalistyczne (badanie dermatoskopowe znamion barwnikowych, diagnostyka w oparciu o histopatologiczną ocenę wycinków skórnych, badanie w kierunku zakażeń grzybiczych – badanie mykologiczne);
 • Zabiegi usuwania zmian skórnych metodą kriochirurgii / elektrokoagulacji.

Dbamy o Twoje zdrowie

masz pytania?

Nasi wykwalifikowani specjaliści są zawsze gotowi, aby sprostać najwyższym wymaganiom i zapewnić pełen profesjonalizm i opiekę na każdym etapie leczenia.