Twoje miejsce na drodze do pełni sił i energii.
POZNAJ DOKŁADNE SZCZEGÓŁY

SPECJALISTYKA KOMERCYJNA

Skorzystaj z pomocy lekarzy specjalistów w ramach wizyt komercyjnych (płatnych). 

– lek Dominik Kostarczyk

specjalista ortopeda

Ortopedia to dział medycyny zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem nabytych oraz wrodzonych nieprawidłowości w działaniu i budowie narządu ruchu człowieka. Specjalizacja ta ma na uwadze choroby i urazy: kości (z wyłączeniem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz wynikające z nich uszkodzenia mięśni, nerwów i naczyń.

     Do chorób kości należą m.in. nabyta lub wrodzona upośledzona mineralizacja kości, która prowadzi do osłabienia ich struktury, deformacji, skrzywień, a w efekcie do licznych złamań i trudności w ich gojeniu. Chorobą najczęściej dotykającą stawów jest zapalenie spowodowane ich nadmiernym obciążeniem. Zapalenie stawów powoduje duże dolegliwości bólowe nasilające się przy wysiłku aktywującym dany staw.

     Innym rodzajem schorzeń z jakimi można zwrócić się do ortopedy są wady kręgosłupa polegające na nadmiernym jego wygięciu do przodu w odcinku szyjnym i lędźwiowym (lordoza), do tyłu w odcinku piersiowym (kifoza) lub w bok (skolioza).

     Ortopedia zajmuje się również leczeniem różnych urazów kości i stawów, wśród których wyróżnić można złamania, zwichnięcia, skręcenia oraz stłuczenia. Nasza Przychodnia udostępnia dla swoich Pacjentów Pracownię Diagnostyki Obrazowej, w której jest możliwość wykonania RTG, USG.

– lek Tomasz Ziętarski

specjalista położnictwa i ginekologii

Położnik ginekolog jest specjalistą, którego podstawowym zadaniem jest sprawowanie opieki lekarskiej nad kobietą w każdym okresie jej życia. Przede wszystkim sprawuje on opiekę profilaktyczną nad kobietami, co jest możliwe dzięki zlecaniom lub wykonywaniom badań przesiewowych takich jak cytologia, mammografia, usg piersi. Zadaniem położnika ginekologa, podobnie jak ginekologa, jest zapobieganie i leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, leczenie chorób wenerycznych, czy chorób związanych z płodnością.

W swojej pracy ginekolog położnik skupia się przede wszystkim na opiece nad kobietami w okresie prokreacji: udziela przyszłym matkom informacji dotyczących ciąży – jej przebiegu, możliwych zagrożeń, porodu. Sprawuje opiekę lekarską nad kobietami w ciąży – wykonuje niezbędne badania, ocenia stan zdrowia matki i dziecka, zleca dodatkowe badania jeśli zachodzi taka potrzeba. W przypadku nieprawidłowego przebiegu porodu prowadzi działania prewencyjne. Zajmuje się także leczeniem chorób, które towarzyszą ciąży (np. cukrzyca, nadciśnienie).

– Klaudia Sadkowska, dietetyk

 


 

 

 

– lek Marcin Kolet, specjalista radiolog

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest nieinwazyjną, całkowicie bezbolesną metodą diagnostyczną pozwalającą na uzyskanie obrazu narządów i tkanek w czasie rzeczywistym przy pomocy ultradźwięków. Metoda ta pozwala na ocenę kształtu, wielkości, położenia oraz struktury badanych organów wewnętrznych. Głównym celem badania jest diagnoza charakteru zmian chorobowych narządów wewnętrznych, stąd powszechne zastosowanie metody w obrazowaniu jamy brzusznej, ginekologii, położnictwie, ocenie piersi, tarczycy oraz innych narządów. Ultrasonografia nowej generacji wykorzystuje również zjawisko Dopplera w ocenie przepływu krwi w dużych tętnicach i żyłach.

Badanie ultrasonograficzne znane jako USG jest bardzo istotne dla diagnostyki wielu chorób.
Oferujemy szeroki zakres badań USG:

  • jama brzuszna
  • piersi
  • węzły chłonne
  • ślinianki
  • tarczyca
  • jądra
  • doppler żył i tętnic

– dr n med. Wojciech Glazar

specjalista urolog

– lek Tomasz Penar

specjalista urolog

 

W zakresie poradni świadczymy porady specjalistów, diagnostykę chorób nowotworowych układu moczowego, diagnostykę i objęcie leczeniem chorób stercza, kamicy nerkowej, nietrzymania moczu.
Istnieje możliwość wykonania USG dróg moczowych, stercza,  jąder, zalegania moczu po mikcji.
Do zabiegów wykonywanych na terenie placówki zaliczamy: założenie i wymiana cewnika, kalibracja cewki moczowej.
Dodatkowo na zlecenie lekarza jest możliwe wykonanie urografii, rtg przeglądowego jamy brzusznej, TK jamy brzusznej i miednicy.

Badanie uroflowmetryczne, które przeprowadza się w celu oceny strumienia moczu i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w mikcji, czyli jego oddawaniu. Podczas uroflowmetrii sprawdza się między innymi objętość wydalanego moczu i zalegającego moczu oraz tempo przepływu moczu. Ponadto ocenia się kształt krzywej mikcji. Uroflowmetria jest jedną z bezbolesnych i nieinwazyjnych technik diagnostycznych stosowanych w stwierdzeniu chorób układu moczowego.

– lek Wojciech Moczulski

specjalista okulista

– lek Magdalena Czajka

specjalista okulista

– lek Anna Góra-Raś

specjalista okulista

 

W zakresie poradni okulistycznej można wykonać szereg badań specjalistycznych:

1. badanie ostrości wzroku przy użyciu projektora optotypów z panelem LCD  umożliwiającego projekcję kilkunastu rodzajów testów (tablice snellena, widzenia obuocznego, cylinder skrzyżowany, astygmatyzm, test Amslera, anizeikonia, foria) wraz z doborem okularów. Receptę na okulary proponujemy zrealizować w naszym punkcie optycznym, który posiada szeroki asortyment oprawek, soczewek okularowych w konkurencyjnych cenach;

2. profilaktyka programu jaskrowego obejmująca pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego i perymetrii (pola widzenia). Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego wykonywany jest przy użyciu tonometru, dzięki tzw. dwukierunkowej aplanacji  minimalizuje wpływ biomechaniki rogówki na wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego;

3. pomiar średnicy tęczówki oraz źrenicy ; możliwość obserwacji źrenicy pacjenta pod kątem zaćmy oraz innych zmian w obrębie rogówki i wykonania pomiaru keratometrii peryferyjnej;

4. wziernikowanie dna oka – badanie dna oka, przeprowadzane za pomocą oftalmoskopu. Dokonywane w celu zdiagnozowania różnych zaburzeń ogólnoustrojowych (np. nadciśnienie tętniczecukrzycamiażdżyca). Oprócz tego oftalmoskopia umożliwia rozpoznanie nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu siatkówkibłony naczyniowej i nerwu wzrokowego;

5. badanie struktur przedniego odcinka okapowiektwardówkispojówektęczówkisoczewki i rogówki. Badanie w lampie szczelinowej pozwala na szczegółową ocenę anatomii tych struktur oka i właściwą diagnozę wielu chorób narządu wzroku.  W połączeniu ze specjalnymi soczewkami jak trójlustro Goldmanna, lustro gonioskopowe pojedyncze lub poczwórne (Zeiss), soczewki +90D, +78D, najdokładniej pozwala ocenić siatkówkę oka;

 

6. rozpoznawanie konstrukcji soczewki, bezkontaktowy i precyzyjny pomiar jej mocy.

– lek Damian Rogoziński

specjalista endokrynolog

Endokrynologia to dział medycyny zajmujący się chorobami gruczołów dokrewnych (wydzielających hormony), np. przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy oraz zaburzeniami hormonalnymi. Czym są owe hormony To substancje wydzielane do układu krążenia, których zadaniem jest przekazywanie informacji, a w następstwie regulowanie czynności życiowych organizmu.

W zakresie poradni endokrynologicznej oferujemy rozpoznawanie i leczenie chorób gruczołów wewnętrznego wydzielania:

  • choroby tarczycy – guzy, nadczynność, niedoczynność, choroba Hashimoto, wole;
  • choroby nadnerczy-guzy, nadczynność, niedoczynność, nadciśnienie hormonalne, zespół Cushinga, choroba Addisona;
  • choroby przysadki mózgowej – guzy, nadczynność, akromegalia, moczówka prosta, niedoczynność, hyperprolaktynemia, choroba Cushinga, prolactinomia;
  • choroby trzustki guzy endokrynne, cukrzyca;
  • choroby gonad menopauza, andropauza, zaburzenia dojrzewania płciowego, zaburzenia miesiączkowania;
  • choroby przytarczyc tężyczka, osteoporoza;
  • guzy neuroendokrynne;
  • zaburzenia koncepcji małżeńskiej – niepłodność żeńska, niepłodność męska;
  • zespoły androgenne- nadmierne owłosienie, trądzik, łysienie;
  • ginekomastia

– lek Andrzej Kusak

specjalista medycyny pracy

W celu umówienia badań prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 12 270 06 25 wew. 3 oraz wysłanie skanu skierowania na badania na adres e-mail medycyna.pracy@serce-sercu.pl

Rejestracja czynna w godzinach:
pon.: 9:00-17:00
wt.: 8:00-14:00
śr.: 8:00-16:00
czw.: 8:00-16:00
pt.: 8:00-13:00

Stosownie do zapisów art. 229 Kodeksu Pracy i Ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. Nr 96 poz. 593 z późniejszymi zmianami) na pracodawcy spoczywa obowiązek objęcia profilaktyczną opieką medyczną zatrudnionych pracowników. W związku z powyższym, mając na względzie zabezpieczenie Państwa pracowników w kompleksowe spektrum usług z zakresu medycyny pracy pragniemy przedstawić ofertę Centrum Medycznego SERCE SERCU sp. z o.o.

Badanie profilaktyczne wynikające z Kodeksu Pracy – jest to badanie mające na celu ocenę, czy cechy fizyczne i psychiczne pracownika pozwalają mu wykonywać pracę w warunkach narażenia na czynniki szkodliwe i/lub warunki
uciążliwe występujące na konkretnym stanowisku pracy (czy będzie wykonywał pracę bezpiecznie, bez uszczerbku dla swojego stanu zdrowia, bez zagrożenia dla współpracowników).

W ramach podstawowej oferty zapewniamy badania medycyny pracy realizowane w najbardziej dogodny dla pracowników i pracodawców sposób.

Nasze zaplecze fachowe to doskonali specjaliści wszystkich dziedzin wiedzy medycznej z bogatą praktyką i uprawnieniami.

Nasza oferta zawiera pełny zakres usług obejmujących wszystkie badania i konsultacje lekarskie wymagane w/w przepisami prawa dla pracownika na danym stanowisku pracy, na które kieruje pracodawca wydając skierowanie.

Oferujemy profesjonalną opiekę medyczną w zakresie medycyny pracy:

  • badania wstępne
  • badania okresowe
  • badania kontrolne (po zwolnieniu lekarskim dłuższym niż 30 dni)
  • badania sanitarno-epidemiologiczne

Usługi realizujemy na podstawie zawartej umowy z pracodawcą.

Do oferty dołączamy Państwu wzór umowy oraz wzór skierowania na badania profilaktyczne. Pracownik zgłaszając się na badania, powinien mieć ze sobą skierowanie ważne 30 dni od daty wystawienia. Skierowanie na badania profilaktyczne powinno zawierać informacje dotyczące narażenia na czynniki szkodliwe i uciążliwe na stanowisku pracy. Pracodawca ponosi odpowiedzialność za treść tego dokumentu.

W celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 12 270 06 25 wew. 3 lub na adres e-mail medycyna.pracy@serce-sercu.pl

Naszym celem jest świadczenie usług medycznych w sposób profesjonalny,
rzetelny, spełniający Państwa oczekiwania.

Zapraszamy wszystkie firmy do skorzystania z naszej oferty badań w zakresie medycyny pracy.

– lek  Zuzanna Nowak – Makieła

specjalista laryngolog

– lek Michał Tylek

specjalista laryngolog

 

Badanie laryngologiczne przeprowadzane przez laryngologa obejmuje dokładną ocenę struktur ucha zewnętrznego, nosa, gardła, krtani oraz szyi. Badanie jest bezbolesne, do jego celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia w szczególności wzierniki uszne, nosowe, lusterka laryngologiczne.

Z oceną nosa i ucha nierozerwalnie związane jest badanie części nosowej gardła (tzw. nosogardła). U wszystkich pacjentów badanie standardowe obejmuje ocenę palpacyjną szyi (węzły chłonne) i   ślinianek, ocenę czucia skóry twarzy, badania stroikowe, test węchowy. Na decyzję lekarza wykonywane jest badanie przesiewowe i diagnostyczne słuchu z wykorzystaniem audiometrii tonalnej i nadprogowej.

W celu uzupełnienia informacji niezbędnych do postawienia diagnozy i wyboru optymalnego planu leczenia, do podstawowego badania laryngologicznego mogą zostać zlecone dodatkowe metody oceny narządów głowy i szyi.

W zakresie poradni wykonywane są drobne zabiegi laryngologiczne, tj.: koagulacja naczyń krwionośnych, aspiracja i płukanie zatok, płukanie uszu, podawanie leków do jamy bębenkowej oraz badania:

 

audiometria  tonalna, która  jest  badaniem mającym na celu określenie progu słyszenia na drodze powietrznej i kostnej w zakresie badanych częstotliwości. W jakim celu wykonujemy audiometrię tonalną? Celem badania jest ustalenie progu słuchu, tj. minimalnego natężenia dźwięku, które słyszy Pacjent,


tympanometria
to obiektywne badanie słuchu, dzięki któremu można wykryć nie tylko niedosłuchy, ale również wysiękowe zapalenie ucha,

 

endoskopia  laryngologiczna to badanie, wykorzystywane do diagnozowania chorób jamy nosowej, zatok, gardła, krtani oraz uszu. Polega ono na wprowadzeniu przez usta, nozdrza albo ujście przewodu słuchowego zewnętrznego, specjalnego narzędzia zakończonego kamerą, nazywanego endoskopem.

– dr n. med. Marek Klus

specjalista neurolog

– lek Elżbieta Janik-Psujek

specjalista neurolog

– lek Anna Błaszczak

specjalista neurolog

– lek Ewelina Donek

specjalista neurolog

 

W zakresie poradni neurologicznej oferujemy konsultację specjalisty oraz panel podstawowych badań neurologicznych. Na zlecenie lekarza istnieje możliwość wykonania nieodpłatnych badań tj. Holter ciśnieniowy, elektroencefalografia (EEG), elektromiografia (EMG), RTG kręgosłupa, tomografia komputerowa (TK), rezonans magnetyczny (MR), USG Doppler.

– lek  Wioletta Woźniak

specjalista dermatolog

– lek Magdalena Podbielska

specjalista dermatolog

 

Dermatologia
to dział medycyny zajmujący się chorobami skóry oraz jej przydatków (włosów,
paznokci). Na podstawie zmian skórnych można niekiedy rozpoznać zaburzenia innych
układów, reakcje naczyniowe, zaburzenia metaboliczne, hormonalne.

W placówce realizowane są konsultacje specjalistyczne i zabiegi dermatologiczne w
ramach kontraktu z NFZ oraz komercyjnie. Konsultujemy zarówno pacjentów
dorosłych, jak i dzieci.

W poradni dermatologicznej leczymy między innymi takie choroby jak:

trądzik, egzemę, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, łupież, brodawki, grzybice paznokci i skóry głowy; wykonujemy badania specjalistyczne:

  • Badanie dermatoskopowe, które polega na oglądaniu zmian skórnych tzw. dermatoskopem, czyli urządzeniem z powiększeniem (zazwyczaj 10-krotnym) i wbudowanym oświetleniem, które pozwala na uwidocznienie głębszych struktur oglądanej zmiany. Jest to badanie całkowicie nieinwazyjne.
  • Badanie dermatoskopowe znamion barwnikowych, diagnostyka w oparciu o histopatologiczną ocenę wycinków skórnych, badanie w kierunku zakażeń grzybiczych – badanie mykologiczne
  • Zabiegi usuwania zmian skórnych metodą kriochirurgii

Kriochirurgia jest bezpieczną metodą leczenia, która polega kontrolowanym niszczeniu (kriodestrukcji) chorej tkanki poprzez jej zamrażanie. W konsekwencji zabiegu dochodzi do oddzielenia wymrożonej tkanki (zmienionej chorobowo) od tkanki zdrowej.

  • Zabiegi usuwania zmian skórnych metodą elektrokoagulacji

W trakcie zabiegu elektrokoagulacji wykorzystywane są właściwości prądu o wysokiej częstotliwości. Za pomocą igieł / końcówek o odpowiednim kształcie i rozmiarze dopasowanym do wielkości i rodzaju zmian, specjalista usuwa impulsami prądu zmiany ze skóry

Dbamy o Twoje zdrowie

masz pytania?

Nasi wykwalifikowani specjaliści są zawsze gotowi, aby sprostać najwyższym wymaganiom i zapewnić pełen profesjonalizm i opiekę na każdym etapie leczenia.