Twoje miejsce na drodze do pełni sił i energii.
LISTA BADAŃ PRZEPROWADZANYCH W PLACÓWCE

Okulistyka

Badania wykonywane w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej oraz komercyjnie. Po więcej informacji skontaktuj się z rejestracją wybranej przychodni.

– OCT – czyli optyczna koherentna tomografia dna oka jest nowoczesnym badaniem, pozwalającym precyzyjnie i dokładnie ocenić narząd wzroku. Dużą zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu może być ono wykonywane także u kobiet w ciąży. Służy wykryciu m.in. zmian jaskrowych czy zwyrodnienia plamki żółtej. Podczas badania wykonywany jest pomiar kąta przesączenia istotny przy jaskrze. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– AUTOREFRAKTOMETR służy do pomiaru błędu optycznego za pomocą zjawiska refrakcji. Wpuszcza do oka wiązkę promieniowania podczerwonego, a następnie procesor znajdujący się w urządzeniu analizuje refleksy odbijające się od struktury oka. W ten sposób można precyzyjnie określić kondycję oka oraz zidentyfikować wiele schorzeń. To bardzo nowoczesne urządzenie.
Badanie jest bardzo komfortowe: pomiar dla każdego oka trwa zaledwie kilka sekund, a badany musi jedynie patrzeć przez mały otwór, w którym widzi fotografię przedstawiającą jakiś oddalony przedmiot. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

-TONOMETRIA (bezdotykowa i aplanacyjna)jest badaniem, ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wykonywana jest podczas przesiewowych badań, ma ogromne znaczenie w diagnostyce i leczeniu jaskry. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– PACHYMETRIAjest badaniem, w którym mierzona jest grubość rogówki. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– TEST SCHIRMERAbadanie pomocne w diagnostyce zespołu suchego oka, wykonuje się w celu oceny wydzielania wodnej składowej filmu łzowego. W typowym badaniu oznacza się całkowitą ilość wody wydzielaną we łzach. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– TEST ISHIHARY –  wykonywany jest poprzez używanie przez lekarz okulistów tablic w celu sprawdzenia czy badany potrafi rozróżniać kolor czerwony i zielony. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– OFTALMOSKOP to jeden z najpowszechniej używanych przyrządów medycznych w okulistyce. Dzięki temu urządzeniu można dokładnie zbadać dno oka w celu wykrycia jego chorób, ale też i cukrzycy. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– GONIOSKOPIA to jedno z wielu badań diagnostycznych oka, które wykonuje się w przypadku podejrzenia jaskry lub nadciśnienia ocznego. Stosowane jest również przy urazach gałki ocznej. Dzięki niemu można ocenić kąt przesączania i sprawdzić, czy nie dochodzi do uszkodzenia włókien nerwowych. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– RZUTNIK OPTOTYPÓW – to nowoczesne urządzenie zastępujące tradycyjne, papierowe tablice z optotypami. Zostało zaprojektowane w celu szybszego i bardziej precyzyjnego badania ostrości wzroku. W odróżnieniu od często pożółkłych papierowych tablic, rzutnik zapewnia odpowiedni kontrast wyświetlanych optotypów. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– PERYMETRIA KOMPUTEROWA pozwala na dokładne określenie ubytków w polu widzenia. Pole widzenia człowieka jest to zakres przestrzeni widzianej przez oko. Badanie pola widzenia pozwala wykryć ewentualne ubytki widzenia w przypadkach choroby samej siatkówki lub w przypadkach przerwania łączności dróg odprowadzających bodźce do ośrodków w mózgu. Ubytki mogą pojawić się w jaskrze, chorobach nerwu wzrokowego i siatkówki oraz w schorzeniach neurologicznych. Współczesne wykorzystanie perymetrii komputerowej pozwala na bardzo dokładną analizę pola widzenia. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– LASER YAG – Zabieg polega na wycięciu niewielkiego otworku w torebce tylnej soczewki, co spowoduje usunięcie zmętnienia i poprawę ostrości wzroku. Jest to kilkuminutowy, bezbolesny zabieg laserowy wykonywany przy lekarza okulistę przy lampie szczelinowej. Pacjent może wrócić do domu bezpośrednio po zabiegu.  (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

– LASER SLT – Leczenie laserem SLT stosuje się w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego i odprowadzenia cieczy.  (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

 – USG okulistyczne gałki ocznej – Badanie USG oka pozwala zobaczyć, co dzieje się za okiem, czyli w oczodole. Badanie wykonuje się, gdy do zdiagnozowania pacjenta nie można wykorzystać lampy szczelinowej. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce)

Dbamy o Twoje zdrowie

nasze badania

Nasi wykwalifikowani specjaliści są zawsze gotowi, aby sprostać najwyższym wymaganiom i zapewnić pełen profesjonalizm i opiekę na każdym etapie leczenia.