Twoje miejsce na drodze do pełni sił i energii.
LISTA BADAŃ PRZEPROWADZANYCH W PLACÓWCE

Kardiologia

Badania wykonywane w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej oraz komercyjnie. Po więcej informacji skontaktuj się z rejestracją wybranej przychodni.

ECHO SERCA ( USG SERCA) to bardzo ważne i popularnie stosowane badanie w diagnostyce chorób serca, zarówno samego mięśnia sercowego jak i zastawek.  Echo serca należy do badań obrazowych – tzn., iż pozwala lekarzowi oglądać wygląd, budowę i czynności serca na monitorze w celu zaobserwowania i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. USG serca ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to badanie szybkie, nieinwazyjne, łatwo dostępne i bezbolesne. Może być przeprowadzane u osób w każdym wieku. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

HOLTER EKG

Monitorowanie EKG metodą Holtera  to nieinwazyjne badanie polegające na ciągłym rejestrowaniu zaburzeń rytmu pracy serca w celu późniejszej, szczegółowej analizy. Podczas badania przykleja się do klatki piersiowej pacjenta specjalne elektrody, do których z kolei podłączone są przewody małego aparatu rejestrującego pracę serca. Z tak podłączonym aparatem Pacjent funkcjonuje przez 24 godziny. Zapis z aparatu rejestrującego dokonywany jest podczas codziennej aktywności pacjenta. Pacjent ma także możliwość zaznaczenia momentu odczuwania dolegliwości kardiologicznych w trakcie tych aktywności, poprzez wciśnięcie przycisku umieszczonego na rejestratorze EKG. Holter EKG pokazuje, jak serce zachowuje się w trakcie wykonywania różnych czynności (w przeciwieństwie do tradycyjnego EKG spoczynkowego).

Wskazania:

  • Omdlenia i utraty przytomności pochodzenia sercowego.
  • Zaburzenia rytmu serca.
  • Choroba wieńcowa i stan po zawale serca.
  • Bloki przewodzenia i pauzy w pracy serca wymagające leczenia za pomocą wszczepienia stymulatora serca.
  • Ocena rytmu po wszczepieniu stymulatora serca.
  • Obserwacja niektórych wrodzonych chorób serca.

(Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

HOLTER RR CIŚNIENIOWY

Holter ciśnieniowy jest badaniem diagnostycznym polegającym na automatycznym, całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego krwi przez specjalny aparat składający się z mankietu zakładanego na ramię oraz ze sprzężonego z nim rejestratora. Pacjent nosi przez całą dobę rękaw do mierzenia ciśnienia oraz specjalny aparat rejestrujący pomiary. W porównaniu z tradycyjną metodą badania ciśnienia, pomiary są dokładniejsze i przekazują lekarzom więcej informacji o wzroście lub spadku ciśnienia w trakcie wykonywania różnych aktywności fizycznych lub sytuacji powodujących wzrost ciśnienia (np. stres). (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

EKG SPOCZYNKOWE

Badanie EKG spoczynkowe jest wykonywane w spoczynku, tzn. w pozycji leżącej. Do nadgarstków i kostek pacjenta oraz klatki piersiowej mocuje się elektrody, które odczytują pracę serca (elektryczna rejestracja pracy mięśnia sercowego). Zapis odczytywany jest na monitorze lub papierze milimetrowym.

Jest to podstawowe badanie wykonywane przy wizycie kardiologicznej.

(Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

EKG WYSIŁKOWE

Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa jest nieinwazyjnym badaniem w diagnostyce chorób serca. Jest badaniem zapisu krzywej EKG połączonej z monitorowaniem ciśnienia tętniczego oraz częstości i zaburzeń rytmu serca wykonywanej podczas kontrolowanego wysiłku fizycznego. W trakcie wysiłku zwiększa się zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, co przy zwężeniu naczyń wieńcowych spowodowanym miażdżycą prowadzi do niedotlenienia serca i uwidacznia się w zapisie EKG. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

Dbamy o Twoje zdrowie

nasze badania

Nasi wykwalifikowani specjaliści są zawsze gotowi, aby sprostać najwyższym wymaganiom i zapewnić pełen profesjonalizm i opiekę na każdym etapie leczenia.