Twoje miejsce na drodze do pełni sił i energii.
LISTA BADAŃ PRZEPROWADZANYCH W PLACÓWCE

Dermatologia

Badania wykonywane w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej oraz komercyjnie. Po więcej informacji skontaktuj się z rejestracją wybranej przychodni.

DERMATOSKOP jest urządzeniem składającym się z soczewki powiększającej i źródła światła. Urządzenie jest położone na skórze i umożliwia wykonanie zdjęcia powiększonej skóry. Dermatoskopia jest techniką badania skóry z użyciem specjalnego urządzenia zwanego dermatoskopem. Celem dermatoskopii jest umożliwienie lepszego zobaczenia i oceny zmian skórnych poprzez ich powiększenie. Dermatoskopia jest często wykorzystywana w diagnostyce chorób skóry, takich jak rak skóry, i jest uważana za bardzo skuteczną i nieinwazyjną metodę badania. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

WIDEODERMATOSKOPIA to komputerowe badanie, które przeprowadza się w celu oceny kondycji skóry, włosów i paznokci. Wykonuje się ją za pomocą wideodermatoskopu, wyposażonego w specjalną kamerę, która umożliwia obserwację w bardzo dużym powiększeniu – od 60 do 120 razy.

Wideodermatoskop jest podłączony do komputera. Podczas badania na monitorze wyświetla się obraz badanego obszaru skóry w określonym powiększeniu. Zdjęcia wykonane podczas badania są zapisywane i poddawane analizie (automatycznej przez program oraz przez lekarza).Badanie wideodermatoskopowe pozwala na bardzo wczesne wykrycie raka skóry lub czerniaka, a także ocenę jak zmiana skórna lub znamię zmieniły się od wykonania ostatniego badania (rozmiar, kształt). (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

ELEKTROCHIRURGIA to małoinwazyjna metoda usuwania zmian skórnych za pomocą prądu zmiennego. W trakcie zabiegu energia prądu elektrycznego zostaje zamieniona w ciepło, wynikiem działania którego jest destrukcja tkanki. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, umożliwia trwałe usunięcie zmian skórnych, a dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest całkowicie bezbolesny. (Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

KRIOTERAPIA -jest to procedura lecznicza polegająca na zamrażaniu chorobowych zmian skórnych. Źródłem zimna są zwykle urządzenia zawierające ciekły azot o temperaturze wrzenia –196°C. Najczęściej dermatolog dwukrotnie zamraża zmianę skórną z rozmrożeniem w międzyczasie. W trakcie zabiegu nie stosuje się znieczulenia. Sama procedura jest na ogół niebolesna, pacjent może odczuwać pieczenie podczas zamrażania. Bezpośrednio po zabiegu, w fazie rozmrażania może pojawić się ból lub świąd, który szybko ustępuje. W okresie po zabiegu może dość do powstania pęcherza lub drobnej ranki, która goi się w ciągu kilku kilkunastu dni. Krioterapia bywa wybierana przez pacjentów jako alternatywa do zabiegu chirurgicznego.

Przykłady zmian chorobowych, które mogą być leczone krioterapią:

  • włókniaki miękkie
  • brodawki łojotokowe
  • przerost gruczołów łojowych
  • brodawki wirusowe rąk
  • brodawki wirusowe stóp 

(Możesz wykonać w placówce w Wieliczce i Mogilanach)

Dbamy o Twoje zdrowie

nasze badania

Nasi wykwalifikowani specjaliści są zawsze gotowi, aby sprostać najwyższym wymaganiom i zapewnić pełen profesjonalizm i opiekę na każdym etapie leczenia.